Творчий колектив ЗО ЦКР «Парнас» завжди радий новим друзям. Приєднуйтесь до наших проектів.

Разом до перемоги - борімось та поборемо.

Музей ЗО ЦКР «Парнас» — «Мужні люди»

Презентація відкриття персональної виставки художника-миротворця Олексія Данилова в музеї «Мужні люди».

Друзі, звертаємося до всіх, хто має бажання допомогти нашому конкурсу - ви можете придбати картину О. Данилова http://alikdanik.simplesite.com/432385920 і цим допомогти конкурсу.

Соціальний проект «Збереження національної та культурної спадщини»

 

ДОПОМОГА  https://sobe.ru/na/na_blagotvoritelnost_v_pomow_invalidam_armii_i_flota

1. Хто виступає організатором соціального проекту « Збереження національної та культурної спадщини» і для чого він потрібен?

Організатором, соціального проекту «Збереження національної та культурної спадщини», виступає Запорізький обласний центр культурного розвитку «Парнас», куратор віце-президент ЗОЦКР «Парнасу» Кучеренко Д. С, художній керівник Данилов О.В     З діяльністю нашої організації ви можете ознайомитися на наших сайтах http://mirnoenebo.ucoz.com/ і http://parnassus.ho.ua                                                      

В рамках цього проекту дипломом «За внесок у розвиток української культури та збереження культурної спадщини» ЗО ЦКР «Парнасом» нагороджуються ; музеї, культурні організації і члени громадських організацій, які активно і творчо проявили себе в справі пропаганди миру і збереження культурної та творчої спадщини. Лауреатам премії, соціального проекту «Збереження національної та культурної спадщини» так само буде вручатися почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

2. Загальні поняття

В умовах, коли йде нескінченна боротьба за виживання, прогресує розшарування в суспільстві на багатих і бідних, відбуваються акти агресії, іноді дуже важко розрізнити грань між добром і злом.Людям необхідно бути розумнішими і дбайливіше ставитися не тільки один до одного, але і до культурної спадщини, яка дісталась нам від минулих поколінь. Нам, колективу нашої організації, абсолютно зрозуміло, що єдиний правильний шлях до поліпшення ситуації в світі збереження культурної спадщини, лежить в об'єднанні людей на основі взаємної довіри, розширення суспільних та міждержавних зв'язків, реалізації спільних культурних та благодійних проектів. Так вже склалося історично, у всі часи, що в ролі справжнього миротворця виступало саме мистецтво, в усіх його проявах та жанрах. Через творче осмислення навколишнього світу художники і скульптори, фотографи і артисти доносять до наших сердець те саме, що так важливо зберегти для себе і для майбутніх поколінь – мир і спокій, чистоту і моральність. Прийде час і Бог спитає: що зробили ви самі у справі збереження миру? Наші сайти: parnassus.ho.ua і http://mirnoenebo.ucoz.com/ на яких відображена наша робота виконана у цьому напрямку. Наш проект гармонійно вписується в концепцію ЮНЕСКО.

3.Концепція проекту « Збереження національної та культурної спадщини»

У ХХІ столітті, складне в історії людства, міжнародне співтовариство прийшло до розуміння того, що світ є однією з найвищих загальнолюдських цінностей. Саме підтримання міжнародного миру і безпеки визнаний першою і найважливішою метою Організації Об'єднаних Націй, і поступовий перехід людства від культури насильства і війни - до культури ненасильства і миру став тим чинником, який дозволив людству уберегтися від самознищення, зменшити людські страждання і створити передумови для безпечного та якісного розвитку людини. В преамбулі Статуту ЮНЕСКО сказано:«Думки про війну виникають в умах людей, тому в свідомості людства треба плекати ідею захисту миру». Статут містить положення про те, що «світ, заснований тільки на економічних і політичних угодах урядів, не може отримати єдиної, міцної і щирої підтримки народів; він ґрунтується на інтелектуальній та моральній солідарності людства». Лише у другій половині ХХ століття практика роззброєння, демілітаризація, орієнтація на проведення міжнародних мирних рішень конфліктів, перестала бути недосяжною мрією і стала дієвим підґрунтям для розвитку держав. Рубіж XX-XXI століть характеризувався деяким зростанням можливостей запобігання войн, особливо великомасштабних. З'явилися підстави вважати сучасну епоху переходом від переважно насильницького до ненасильницького світу. Незважаючи на етнічне розмаїття, на всі внутрішньополітичні і соціальні потрясіння, після Майдану і Революції Гідності українського народу в своїй мудрості вдалося зберегти мир всередині країни, толерантність, повагу до життя людини, утриматися від кровопролиття. Однак, з початку 2014 року і досі Російська Федерація підступно намагається нав'язати Україні «силовий мир і війну». Тому саме сьогодні у загальнолюдському процесі пошуку мирного співіснування держав і народів України посідає перше місце. На нашу думку, сьогодні дуже важливо визначити, дослідити та представити ті історичні витоки, з яких формувалася культура миру в Україні, її історичну роль та цінність для сучасної України та світу. Мета нашого проекту - пропаганда миру і гідне представлення української культури в світі і тих цінностей, які визнані у всьому світі і якими український народ гідно пишається, і в практичній реалізації яких він може стати прикладом для інших народів. Стрижнем цієї ціннісної основи, повинна стати цінність, беззастережна для всіх членів міжнародного співтовариства - збереження миру, без нього культура мертва. Тому ми вважаємо, що суттю проекту є збереження культури і світу в Україні, а так само і інших країнах світу - її витоки, історія формування, історична роль і цінність для сучасності і майбутнього. Такий нетиповий погляд на Україну як на колиску високих історичних здобутків людського духу в області, важливої для всіх народів, дозволить по новому сприйняти і переосмислити цінності світу та української культури.

4.Як практично здійснити проект «Збереження національної та культурної спадщини»

В теорії все виглядає красиво, але від теоретичного обґрунтування проекту, до його практичного втілення в життя - ціла прірва.І ця прірва треба долати - щоденної, планомірною працею, яку без команди ініціативних, професійно підготовлених людей, що входять до складу нашої команди, здійснити нереально. Кадри, досі, вирішують все і вони в нашій організації є. Ми не перший рік працюємо і не один проект вже здійснили. Дасть Бог і цей зробимо не гірше, але і тим не менш ми запрошуємо до співпраці всіх небайдужих людей. Від допомоги ми ніколи не відмовлялися, тим більше, що це робиться на благо всього людства.

5.Що на даний момент є в нашому проекті, як і ким він фінансується

Вірніше було б сказати, якими засобами і матеріальними ресурсами ми здійснюємо практичну життєдіяльність нашого проекту. Як і більшість з громадських проектів, якими опікуються громадські організації, наш проект існує на гроші членів нашої організації. Така сувора правда життя, що соціально-значущі проекти, яким є наш проект, фінансуються за рахунок наших авторів і членів організації. Завдяки цьому ми маємо можливості, постійно проводити художні виставки та інші культурно-просвітницькі заходи.І якщо в межах України, нам в принципі вистачає грошей, то виходити на міжнародний рівень, ми фінансової можливості поки що не маємо. Виходить цікавий парадокс: на війну гроші знаходяться, а для збереження культурної спадщини та пропаганди миру - з міського бюджету фінансування громадських організацій не передбачено. Але ми активно працюємо: беремо участь у міжнародних проектах і створюємо свої, такі як міжнародний літературний конкурс «Весь світ в руках».

Незважаючи ні на які труднощі - наша діяльність поступово виходить на міжнародний рівень, що не може не радувати і не вселяти певного почуття оптимізму. Можливо, що в недалекому майбутньому, ми почнемо вручати свої дипломи, і свою премію не тільки українським, а й європейським музеям. Це, шановні читачі, невелика частина того, що вже реально зроблено командою нашого культурного центру «Парнас», і цілком можливо нам вдасться, в цьому проекті, в майбутньому зробити більше, бо нам допомогають  добрі люди і захищають небесні покровителі.

Разом до перемоги

 

НАШІ ДРУЗІ ТА СПОНСОРИ:

Військово-патріотичний центр-музей «Шампань»

Художній музей «Мужні люди»

ЗО ЦКР «Парнас»

Галерея «Посейдон»

ТРК  «Странное место»

острів Хортица

"Так лучше водку пить, чем воевать" автор А. Данилов